A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Опорний заклад Годинівський ліцей Острицької сільської ради Чернівецького району Чернівецької області

Сторінка для батьків

Пам`ятка для батьків, дитина яких вперше піде до дитячого садка

     Сформуйте у себе позитивне ставлення до дитячого садка, налаштуйте себе на те, що дитині буде добре, її буде доглянуто, оточено увагою, вона отримує підтримку.

    Уникайте будь-яких негативних розмов у сім’ї про дитячий садок у присутності дитини, оскільки вони можуть сформувати у неї негативне ставлення до відвідування дитячого садка.

     Створіть спокійний, безконфліктний клімат у сім’ї. Заздалегідь потурбуйтеся про те, розпорядок для дитини вдома був наближеним до розпорядку дня у дитячому садку (ранній підйом, час денного сну, прийоми їжі, прогулянки).

     Ознайомтеся з режимом харчування та меню у дитячому садку.

     Навчайте дитину їсти не перетерті страви, пити з чашки, привчайте тримати ложку.

     Відучіть дитину від підгузків. Виховуйте у неї потребу проситися до туалету.

     Учіть дитину впізнавати свої речі: білизну, одяг, взуття, носовичок.

     Учіть гратися іграшками. Скажімо, ляльку можна годувати, колисати, гойдати; пірамідку— збирати, розбирати.

     Привчайте дитину після гри класти іграшки на місце.

     Пограйтеся вдома у дитячий садок з ляльками: погодуйте їх, почитайте казку, поведіть на прогулянку, покладіть спати.

     Виховуйте у дитини позитивний настрій та бажання спілкуватися з іншими дітьми.

     Тренуйте систему адаптаційних механізмів у дитини — привчайте її до ситуацій, в яких потрібно змінювати форми поведінки.

     Підготуйте для малюка індивідуальні речі: взуття та одяг для групи, 2-3 комплекти змінної білизни,носовичок.

     Повідомте медичну сестру про стан здоров’я вашого малюка.

     Проконтролюйте, аби початок відвідування дитячого садка не збігався з епікризними термінами: 1 рік 3 місяці, 1 рік 6 місяців, 1 рік 9 місяців, 2 роки, 2 роки 3 місяці, 2 роки 6 місяців, 2 роки 9 місяців, 3 роки.

     Дайте дитині до дитячого садка улюблену іграшку.

 

 

Режим харчування дитини вдома

 

Раціональний режим харчування сприяє зміцненню імунітету дитячого організму, нормальному росту та розвитку дитини. Такий режим харчування передбачає суворе дотримання часу прийомів їжі. Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількістю білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.

 

Привчайте дитину:

перед прийомом їжі обов’язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником, самостійно сідати на стілець та підсовувати його до столу;

під час прийому їжі охайно вживати тверду їжу; відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо); самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки; не обливатись;

 після прийому їжі користуватися серветкою, вставати зі стільця.

 

Якщо дитина харчується у дитячому садку, відкоригуйте режим харчування вдома, урахувавши поживну цінність їжі, що подається у дошкільному закладі, та часи прийому їжі.

 

Формуйте у дитини культурно-гігієнічні навички під час вживання їжі. Навчайте малюка підтримувати чистоту навколо себе, бути охайним.

Обговорюйте з дитиною правила розпорядку, пояснюйте їй, що і як треба робити. При цьому важливо виховувати у дитини культуру поведінки, розвивати мовлення, вміння орієнтуватися у навколишньому світі:

 привчати розуміти призначення й основні якості предметів побуту, називати їх (тарілка велика, маленька, глибока, мілка тощо), вчити розуміти і називати дії з предметами (з чашки п’ють, ложкою їдять тощо);

 виховувати слухняність, пошану до дорослих;

 заохочувати висловлювати прохання;

 навчати словам ввічливості.

 

Подбайте про те, щоб посуд, з якого їсть дитина, завжди був чисто вимитим, їжа свіжою, щойно приготованою. Свіжі овочі та фрукти перед вживанням обдавайте окропом для знищення патогенних мікроорганізмів.

У разі епідемії гострих кишкових інфекцій чи грипу обов’язково дотримуйтеся порад санітарно-епідеміологічних станцій.

10 «золотих правил» виховання щасливих дітей

                                 https://dnz19.zakosvita.com.ua/uploads/editor/5951/439901/sitepage_64/images/18862_oboi_rebenok.jpg

 

Правило1. Не марнуйте часу дитини. У ранньому дитинстві мозок найкраще сприймає нове, накопичує знання. Пізніше їх засвоїти набагато важче 

Правило 2. Формуйте самоповагу. Необхідно розвивати в дитини такі здібності, прищеплювати такі навички, котрі б вирізняли її з-поміж інших, викликали б повагу ровесників і дорослих. Діти мають знати, що успіх, майбутній добробут залежить від них самих. І ще: у кожної дитини має бути хороший друг. Батьки спрямовують цю дружбу і зміцнюють її.

Правило 3. Навчіть дитину спілкуватися. Є шість умов, за яких у дитини виробляються корисні навички: щира любов до батьків ( дає відчуття захищеності); приязне ставлення до навколишніх ( не лише до близьких та рідних); зовнішня привабливість ( одяг, манери); можливість спостерігати правильне спілкування ( поведінка батьків, учителів, ровесників); висока самооцінка, а звідси – впевненість у собі; середній ( як мінімум) запас слів; вміння підтримувати розмову. 

Правило 4. Пильнуйте, щоб дитина не стала теле або комп’ютереманом. Бо ці види діяльності гальмують в дітей розвиток лівої півкулі головного мозку. А нею визначається розвиток мови. Отже з часом у дитини можуть виникнути проблеми у спілкуванні.

Правило 5. Виховуйте відповідальність, порядність. Не лише повсякчас пояснюйте «що таке добре, а що – погано», а й закріплюйте гарні навички, карайте за негідні вчинки. Прикладом повинні бути ви самі. 

Правило 6. Навчіть дитину шанувати сім’ю . Щоб виростити ніжних і люблячих дітей, оточіть їх піклуванням, ласкою з перших днів життя. Діти мають бачити, що йдучи на роботу чи повертаючись додому, тато – мама цілуються – це сімейний ритуал. 

Правило 7. Живіть у хорошому оточенні. Друзі, яких виберуть собі ваші діти, впливатимуть на їхні моральні орієнтири, поведінку. Якщо ви живете на соціально – психологічному смітнику, дітям важко бути вийти з нього, розповсюджуючи пахощі троянд. 

Правило 8. Будьте вимогливими. Але не будьте тиранами. Розумними і слухняними діти стають не відразу, на це треба витратити роки. 

Правили 9. Привчайте дитину до праці. Але без примусу. Подбайте, щоб вони набули трудових навичок, подбайте, щоб їхнє життя було заповнене цікавими і корисними справами.

Правило 10. Не робіть за дітей те, що вони можуть зробити самі. Нехай все перепробують, нехай навчаться на власних помилках.

 

 

 

 

Поради на літо для батьків майбутніх першокласників

  1. Літні канікули — ідеальний період для спільного відпочинку батьків і дітей. Частіше вибирайтеся на природу, знаходьте нові місця відпочинку й насолоджуйтеся кожною його миттю!
  2. 3а можливості надалі дотримуйтеся режимних моментів (підйом, сніданок, обід, денний сон, вечеря, підготовка до сну, гігієнічні процедури) в один і той самий час. Таким чином, дитині не доведеться восени заново до цього звикати.
  3. Надалі закріплюйте навички самообслуговування, розвивайте самостійність своїх дітей.
  4. Усім нам відомо, що у здоровому тілі — здоровий дух! Дитина влітку повинна достат­ньо рухатися, грати в рухливі ігри.
  5. Якщо ви все таки вирішили приділити час розвивальним заняттям із дитиною, використовуйте ігри різної спрямованості. Намагайтеся мотивувати стійкий інтерес до навчання через гру, не перевтомлюючи свого малюка.
  6. Бажано використовувати в іграх-заняттях підручний матеріал (іграшки, предмети побуту, предмети художньої діяльності, одяг тощо). Таким чином, ви зможете підтри­мувати інтерес до занять і робити їх різноманітними.
  7. Надалі поповнюйте лексичний запас дитини. Читайте разом, розучуйте вірші, пісні. Обговорюйте з дітьми все що бачили, чули, читали, дивилися, ро­били.
  8. Мотивуйте дитину відображати свої враження в ма­люнках, колажах, аплікаціях, виробах. Така діяльність, спільна чи самостійна, розвиває і уяву, і мислення, і пам'ять, і мовлення, і увагу.
  9. Більше позитивних вражень! Бадьорий настрій, оптимізм, відкритість зовнішньому світу, стійке бажання до­сягати поставленої мети, прагнення й реалізація цього бажання— алгоритм досягнення успіху!

http://dytsadok.org.ua/upload/users_files/d1ad342a54afb2c76b6b985571be0ce3.jpg

 

Бережіть зір

 

  1. Простежте, щоб дитина читала й писала лише при достатньому освітленні, тому що за інших умов значно швидше стомлюються очі й це може призвести до виникнення короткозорості. Не допускайте й надмірного засліплення сонячним промінням.
  2. При читанні та письмі книжку, зошит необхідно розміщувати на відстані 33—35 см від очей.
  3. Дитині молодшого дошкільного віку не рекомендується більше двох годин дивитися телевізор, займатися за комп'ютером. Через кожні 30—40 хв активної праці варто робити перерви.
  4. Коли дитина сидить за комп'ютером, відстань від очей до монітора має бути не менше 60—70 см.
  5. Сприяйте формуванню в дитини правильної постави при зоровому навантаженні. Слідкуйте за тим, щоб дитина сиділа прямо за робочим столом під час читання й письма.
  6. Нагадуйте дитині, щоб вона частіше відводила погляд від телевізора чи комп'ютера, дивилася час від часу вдалину, часто кліпала очима, щоб уникнути пересихання очного яблука.
  7. Збагатіть раціон продуктами, вживання яких поліпшує зір.
  • Вітамін А вбереже дитину від «курячої сліпоти». Він є в таких продуктах, як морква, жовтий болгарський перець, авокадо, абрикос, яєчні жовтки.
  • Стан органів зору пов'язаний із кровоносними судинами, а головний захисник судин —вітамін С, який у великій кількості міститься в чорниці, апельсинах, смородині, суниці, обліписі.
  • Вітамін Е знижує ризик передчасного старіння тканин ока, зміни сітківки й райдужної оболонки. Тому рекомендують використовувати у приготуванні їжі проростки пшениці й жита, горіхи.
  • При дефіциті вітаміну В2 можливі скарги на різкий біль в очах, швидке стомлення очей, запалення слизової оболонки очей (кон'юнктивіт) і країв повік (блефарит).
  1. Раз у рік відвідуйте офтальмолога, щоб вчасно виявити відхилення.

http://dytsadok.org.ua/upload/users_files/accf4eb88c3d17dfb47debc560884455.jpg

                                                        10 РЕЧЕЙ,
ЯКІ МАЮТЬ ЗРОБИТИ БАТЬКИ ПЕРШОКЛАСНИКА

1 ВЕРЕСНЯ

  1. У переддень цього свята розкажіть дитині, як ви колись пішли до першого класу, яка у вас була шкільна лінійка, перегляньте разом фотографії.
  2. Дитина, імовірно, вранці цього дня хвилюватиметься. Налаштуйте її на позитив­ний настрій ще вдома. Для цього можете прикрасити її кімнату повітряними кульками, плакатом із веселим написом.
  3. Багато хто з батьків вважає, що подарунки цього дня робити не слід. Однак яскравий згорток поруч із подушкою дещо розвіє дитячі хвилювання та підкреслить важливість події.
  4. Протягом цього дня забороніть собі повчати дитину, не засмучуйтеся, не гнівайтеся, не обурюйтеся й не підвищуйте голос на малюка.
  5. Відкладіть        усі справи. Коли малюк вперше переступить поріг школи, ви маєте бути поруч із ним.
  6. Скажіть своєму школярику, який чудовий вигляд він має!
  7. Опісля поговоріть із дитиною про її враження, похваліть за те, що вона трималася впевнено.
  8. Сподіваємося, ви не забудете сказати дитині, як сильно ви її любите.
  9. Увечері влаштуйте святковий чай. З такого приводу запросіть бабусь, дідусів, їм також буде приємно привітати першокласника.
  10. Засинаючи, дайте собі слово бути стосовно дитини й надалі такими ж спокійними, як у цей святковий та урочистий день.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора